Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy – La Palma – schody na pláž

Kanárské ostrovy jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů během zimních měsíců, chybu však neuděláte ani, když vyrazíte na letní dovolenou. Přesto, že politicky patří Španělsku a jsou také součástí Evropské unie, geograficky se řadí k Africe. Nachází se totiž jen kousek na severozápad od afrického pobřeží.

Skládají se celkem ze třinácti ostrovů, z nichž nejznámější jsou Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Souostroví zabírá plochu o celkové rozloze 7493 km2 a žije zde více než dva miliony stálých obyvatel.

Úřední řečí je španělština, souostroví je rovněž jedním ze španělských autonomních regionů. Kanárské ostrovy mají dvě hlavní města – Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Lákadlem jsou písčité pláže

Převážnou většinu turistů láká na Kanárské ostrovy především obrovské množství písčitých pláží. Těch je na ostrovech bezpočet. V nejfrekvento­vanějších turistických destinacích jsou pochopitelně často plné lidí, ale najdete i méně rušné.

Nechybí nádherná příroda

Kromě toho je nádherná i příroda Kanárských ostrovů, tvořena často vulkanickými pohořími, která dosahují nečekaných výšek. Najdete zde i nejvyšší bod celého Španělska Pico del Teide. Kolem něj se nachází jedinečný národní park.

Blízkost Sahary zajistí pěkné počasí

Obrovskou výhodou souostroví je jeho geografická poloha a s ní spojené klima. Leží totiž na úrovni Sahary, ale jsou zároveň obklopeny oceánem. Tato kombinace zajišťuje příjemné počasí prakticky po celý rok s minimálními teplotními rozdíly v jednotlivých měsících. Rovněž srážky se zde vyskytují spíše výjimečně.

Vstupní podmínky stejné jako pro Španělsko

Pro vstup na území Kanárských ostrovů platí stejná pravidla jako pro pobyt ve Španělsku. Občané členských zemí Evropské unie tak nepotřebují vízum a při cestě si vystačí pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

I měna je stejná jako ve Španělsku, tudíž euro. Pro velkou vzdálenost je prakticky jediným možným způsobem na souostroví dopravy letadlo, každý z hlavních ostrovů disponuje letištěm.

Nenechte si uniknout