Dovolená ve Španělsku

Temperamentní země leží na rozhraní Evropy a Afriky. Pyrenejské pohoří na severu vybízí k celodenním tůrám, jižní Gibraltarský průliv má zase blízko k uklidňujícím písčitým plážím. A odsud je to jen na skok k pobřeží africkému.

Nejčastějším cílem českých turistů je sice stále Chorvatsko, ale Španělsko je v oblíbenosti také na začátku žebříčku.

Vývoj počtu českých dovolených ve Španělsku

2000 2005 2006 2007 2008
189 000 175 000 153 000 203 000 163 000

ČSÚ (2010)

Pravděpodobně nejnavštěvovanější oblastí Španělska je Andalusie. Kromě odpočinku a relaxace si můžete vychutnat některý z oblíbených vodních sportů, windsurfing nebo vodní lyžování.

Za vodními sporty

Samozřejmě nemusíte využít jen vodních radovánek, stačí si zapůjčit kolo nebo sednout na koně a prozkoumat i suchozemskou část Španělska. Milovníci golfu jistě zamíří do oblasti Costa del Sol, kde si mohou zahrát na více než čtyřicítce golfových hřišť.

Výborné jídlo i víno

Večer načerpáte energii u dobrého jídla a vína. Na své si přijdou hlavně milovníci ryb a oliv. V některých restauracích se během jídla můžete kochat i vystoupením oblíbeného flamenca.

La Fiesta

Španělé rádi slaví, a proto si nenechte ujít tradiční španělskou fiestu. Stačí si vybrat dovolenou během oslav některého z patronů, k oslavám se přidat nebo jen z povzdálí vše sledovat.

Corrida a býčí zápasy

Býčí zápasy mohou vyvolat rozporuplné pocity. Pokud se však nebojíte a už jen představa tradičního představení vás neodradí, tak se určitě běžte na Corridu podívat.

Způsoby dovolené

Dovolenou ve Španělsku si můžete přizpůsobit podle své chuti. Naplánovat dopředu můžete klasický zájezd od cestovní kanceláře nebo si počkat až na levnější last minute dovolenou. Pokud cestujete rádi na vlastní pěst, stačí když si zakoupíte letenku, objednáte ubytování a případně zařídíte zapůjčení auta.