Kuchyně

Paela – španělské rizoto

Španělská kuchyně nabízí mnoho zajímavostí, které nenajdete jinde ve světě. Jedním z nejpopulárnějších pokrmů je paella, která může připomínat rizoto. Je to v podstatě rýže vařená s masem, několika druhy zeleniny a kořením. Existuje několik druhů této speciality, typická je s plody moře, jako kalamáry, krevety a slávky.

Tapas – španělské jednohubky

Velkou popularitu si rovněž užívají tapas. Nevydají za plnohodnotné jídlo, je to pouze svačina, ale ke Španělsku patří. Jsou to nejčastěji jednohubky připravované ze zcela rozdílných ingrediencí. Podávají se studené i teplé. Najdete zde i specializované restaurace, které prodávají stovky druhů tapas.

Pečená tortilla s rajčátky

Gazpacho a tortilly

Dalším typickým jídlem je polévka gazpacho. Podává se za studena a je připravována z čerstvé zeleniny. Tradiční je i španělská omeleta neboli tortilla. Tu dostanete nejčastěji s bramborami a bylinkami.

Churros jako dezert

Co se týče sladkého, je velmi oblíbený dezert churros. Jedná se o velmi sladké smažené těsto, které se obvykle podává s hustou tekutou čokoládou, do které se namáčí.

Španělská vína

Stejnou popularitu jako jídlo si užívají i španělské nápoje. Největší věhlas má jednoznačně místní víno, které dosahuje ve své kvalitě absolutní světové špičky. Hlavně víno z oblasti Rioja získalo slávu daleko za hranicemi své domoviny.

Osvěžující nápoj z červeného vína – Sangria

Oblíbeným nápojem na plážích je Sangria, červené víno s ovocem. Podává se vychlazené a v horkých letních dnech u moře nabízí úžasné osvěžení. Podobné je i Tinto de Verano, což je červené víno s citronovou šťávou. I to je nejlepší na pláži ledově vychlazené.

Regionální kuchyně

Kromě těchto pokrmů a nápojů populárních v celé zemi naleznete i v jednotlivých regionech jejich typickou kuchyni, které se liší od jedné oblasti ke druhé.

Nenechte si uniknout