Baleárské ostrovy (Baleáry)

Baleáry leží mezi španělským pobřežím, Francií a pobřežím severní Afriky. Tvoří několik větších ostrovů Mallorca, Menorca a Ibiza a několik menších ostrovů Formentera a Cabrera.

Baleárské ostrovy si zamilovali George Sand, Chopin nebo básník Robert Graves.

Mallorca

Největším ostrovem je Mallorca, která je také v centru zájmu všech turistů a proto je více komerčně orientovaná než zbývající ostrovy.

Ibiza

Ostrov Ibiza láká všechny milovníky tance. Každý večer se tu koná minimálně jedna velká plážová párty. Spojení bílého písku, modravé vody a taneční hudby učiní každou noc nezapomenutelnou pro všechny účastníky.

Menorca

Menorka leží mimo hlavní zájem turistického ruchu, ale nabízí větší klid a možnost poznávat místní obyvatele.

Formentera

Formenteru neobjevíte v každé nabídce cestovní kanceláře. Přesto na ostrově existuje několik míst, kde se můžete ubytovat i pokud máte náročnější požadavky. Na pláži Playa Migjorn například najdete luxusní hotel Insotel Club Formentera Playa, který poskytuje kompletní sportovní vyžití přímo v areálu hotelu (včetně tenisu, volejbalu a fitness centra).

Cabrera

Ostrov Cabrera neláká ve větším množství turisty, naopak sem rádi zavítají potápěči. Křišťálově čisté vody v okolí ostrova umožňují viditelnost až do vzdálenosti 30 metrů. Pod vodou se můžete těšit na barracudy, chobotnice a murény, které se tu vyskytují v hojném množství.