Lanzarote – ostrov klidu

Kanárské ostrovy – ostrov Lanzarote – odpočinek na pláži

Lanzarote je čtvrtým největším ostrovem v souostroví. Nachází se v jeho východní části. Od zbytku Kanárských ostrovů se v mnohém odlišuje.

Ostrov s původní tváří

Jeden z hlavních rozdílů je v tom, že Lanzarote si na první pohled uchovalo svou původní tvář a nenechalo se tolik ovlivnit všudypřítomnými turisty. Návštěvníci jsou zde sice stejně častým jevem, jako na jiných ostrovech, ale letoviska jsou nenásilným způsobem začleněna do okolní krajiny.

Nenápadné možnosti ubytování

Turisté nejsou ve většině případů ubytováni ve vysokých hotelích, jak je v ostatních letoviscích zvykem, ale v nízkých bílých domcích, které nijak nenarušují vzhled krajiny. Návštěvníci si v nich můžou pochopitelně užívat stejného luxusu, jako všude jinde.

Spousta klidných písečných pláží

Lanzarote je rájem pro milovníky klidu. Obvod ostrova tvoří krásné písečné pláže, které nejsou příliš rušné. Ve vnitrozemí můžete často pozorovat černá lávová pole, unikátní přírodní jev. Zvláštní pozornost si zaslouží jih ostrova. Právě zde najdete nádhernou pláž Papagayo, která je součástí národního parku.

Ve skutečnosti je to soustava několika pláží, které jsou odděleny útesy. Pro její relativně velkou vzdálenost od turistických letovisek zde nenajdete příliš obchodů ani restaurací. Pozitivním důsledkem je ale nižší množství lidí a tudíž i větší klid.

Laguna Janubio – továrna na sůl

Další zajímavostí je slaná laguna Janubio, na které je světově jediná stále funkční továrna na výrobu soli z vody.

Nenechte si uniknout