Gran Canaria

Kanárské ostrovy – Gran Canaria – skalnaté útesy na pobřeží

Gran Canaria je třetím největším ostrovem rozlohou a druhým v počtu obyvatel. Nachází se na něm i jedno z hlavních měst, Las Palmas de Gran Canaria.

Ostrovu se někdy říká „malý kontinent“. Tato přezdívka je způsobena rozdíly v klimatu i mnoha druhům krajiny, které tu najdete. Nachází se tu dlouhé písečné pláže, moderní turistická letoviska, ale i zelené planiny. O krásách místní přírody svědčí skutečnost, že třetina ostrova je součástí biosférické rezervace UNESCO.

Turisté volí jižní část ostrova

Mezi turisty je více oblíbená jižní část ostrova pro její přívětivější klima. Je zde tepleji než na severu a také tady více dní v roce svítí slunce.

Najdete zde mnohé z populárních pláží, které jsou obvykle součástí hlavních letovisek. Ta jsou sice moderní, ale do okolní krajiny svým vzhledem příliš nezapadají. Nedá se ale nic dělat, je to daň za luxus a moderní služby, které svým hostům nabízejí.

Nádherná příroda

Gran Canaria disponuje také krásnými horami a přírodou. Téměř polovina rozlohy ostrova je pod nějakým stupněm ochrany. Nachází se na něm například 80 metrů vysoký monolit Roque Nublo nebo areál Cenobio de Valerón se svými přibližně 290 jeskyněmi.

Populární místa ostrova

Na ostrově je poměrně dost měst. Nejpopulárnější je pochopitelně Las Palmas. Přímo v něm leží populární pláž Las Canteras. Každý rok se v něm pořádá bujarý Karneval. Mezi další města lákající turisty především svými historickými památkami a ojedinělou architekturou patří třeba Agüimes.

Nenechte si uniknout