Tenerife

Pobřeží Tenerife na Kanárských ostrovech

Tenerife je největším a nejvíce lidnatým z Kanárských ostrovů, žije na něm na 43 % všech obyvatel souostroví. Kromě toho je držitelem mnoha nejen Kanárských, ale i španělských nej.

Najdete tu například nejvyšší španělský vrchol Pico del Teide. Má klíčovou roli ve tvorbě ekonomiky souostroví a ze všech Kanárských ostrovů je také nejvíce navštěvován turisty. Ti zde vyhledávají slunné pláže, ale i krásnou přírodu a kulturní dědictví.

Za turistikou na jih

Stejně jako na Gran Canaria, i na Tenerife nabízí přívětivější klimatické podmínky jih ostrova. Proto jsou místní pláže populárnější než ty severní. Právě zde najdete neznámější a nejmodernější turistické rezorty v oblasti, kterými jsou třeba Playa de las Americas nebo Los Cristianos.

Ty svým návštěvníkům nabízí velmi luxusní zázemí, ovšem mnoho místních hotelů je velmi cenově přístupných. Za návštěvu určitě stojí krásně čistá pláž Teresitas. Nemá sice přírodní původ, písek pro její vybudování byl přivezen ze Sahary, ale to vůbec není na škodu.

Příroda na Tenerife

Stejnou, ne-li vyšší pozornost jako místní pláže si zaslouží i příroda ostrova Tenerife. Kromě největšího španělského vrcholu Pico del Teide, sahajícího do výšky 3718 metrů, zde najdete například úchvatná masív Anaga, na západním pobřeží majestátní Útesy obrů, vinice v údolích Orotava a Güímar a mnoho dalšího. Pico del Teide a jeho okolí tvoří národní park, který je součástí seznamu UNESCO.

Zajímavé památky

V neposlední řadě nabízí Tenerife svým návštěvníkům mnoho historických a kulturních památek, které se nacházejí ve městech. Santa Cruz, největší a hlavní město Tenerife i celého souostroví, představuje typického kanárského ducha. Pochopitelně i zde ale najdete moderní turistické centrum.

V únoru se zde každoročně pořádá majestátní Karneval, který je údajně druhým nejpopulárnějším na světě. Před ním má být jen ten v brazilském Rio de Janeiro. Karneval v Santa Cruz dokonce usiluje o své zapsání na seznam UNESCO.

Architektonické památky

Ve městě stojí jedna z nejmodernějších budov na celých Kanárských ostrovech, Auditorio de Tenerife. Jedná se o koncertní sál vynikající svým architektonickým pojetím, který byl postaven teprve v roce 2003. Nádherným městem je i San Cristóbal de la Laguna, jehož historické centrum je součástí seznamu UNESCO.

Nenechte si uniknout