Costa Blanca (Bílé pobřeží)

Impozantní pobřeží Costa Blanca ve městě Benidorm

Costa Blanca je populární turistická destinace nacházející se na jihovýchodě Španělska na pobřeží Středozemního moře. Administrativně leží v provincii Alicante. Svým jménem se může chlubit nádherně čistými plážemi a průzračnou vodou. V překladu totiž Costa Blanca znamená Bílé pobřeží. I přes jeho bezmezné krásy není dosud mezi českými turisty příliš známé, převažují spíše návštěvníci ze západní Evropy.

Lákavá města Costa Blanca

Moře a pláže jsou ale jen zlomek toho, co oblast činí tak populární. Costa Blanca disponuje krásnými městy, jimž vévodí největší sídlo Alicante a Murcie nebo Elche. Dále zde naleznete naprosto pitoreskní vesničky s úzkými uličkami a zcela ojedinělým kouzlem. V neposlední řadě to jsou všudypřítomné arabské památky poukazující na doby dávno minulé.

200 km písečných a oblázkových pláží

Nejvíce turistů na Costa Blanca pochopitelně přitahují pláže. Jsou rozprostřeny na více než 200 km, proto nabízí každému vynikající výběr. Převážně tu najdete pláže pískové, ale často i oblázkové.

Nesmíte opomenout místní městské pláže, například v Alicante. Nachází se přímo ve městě a jsou vždy naprosto vzorně upravené s překvapivě čistou vodou. Především pro rodiny s dětmi je to skvělá volba, protože se nemusí se svými ratolestmi plahočit bůhvíkam, než dorazí na pláž. Takhle vás městská doprava dostane s trochou nadsázky až do vody. Až vás omrzí plavání a opalování se, můžete se blíže seznámit s Alicante. Jeho návštěva jednoznačně stojí zato.

Soukromé pláže v okolí Alicante

V okolí Alicante se nachází mnoho dalších krásných pláží, často znatelně méně obložených turisty. Ty kousky pobřeží, které jsou ukryté v různých osamělých zátokách, jsou nezřídka vyhledávány nudisty. Ale při trošce snahy určitě najdete nějaké skalisku nebo i písečnou plážičku, kde si budete moci užít naprostého klidu jen sami se sebou.

Rybářské vesnice

Kromě pláží najdete na pobřeží krásné malé rybářské vesničky s kouzelnými úzkými uličkami a zákoutími s jedinečnou atmosférou. Když se do některé z nich vydáte na procházku, pokusíte se po tu dobu vypnout z každodennosti, uvidíte, že se za chvíli budete cítit nádherně zrelaxovaní.

Pokud si vyberete správnou dobu, můžete se na Costa Blanca setkat s jednou z mnoha místních slavností. Jak je všeobecně známo, Španělé se baví velmi často a rádi, proto je podobný festival nezapomenutelným zážitkem.

Nenechte si uniknout