Costa del Sol (Slunečné pobřeží)

Costa del Sol je jednou z nejnavštěvo­vanějších španělských destinací. Nachází se na jihu země u Středozemního moře, administrativně spadá do provincie Málaga. Tvoří ji okolo 300 km pobřeží. Název v překladu znamená Slunečné pobřeží, je vyhledávána především díky teplému slunci a krásnému moři, které spolu vytváří vynikající podmínky pro letní dovolenou.

Není to však jediné lákadlo Costa del Sol. Turisté si většinou nenechají ujít ani místní jedinečnou kulturu, exkluzivní kuchyni, kouzelné rybářské vesničky nebo dech beroucí přírodu.

Pochopitelně je to ale moře a čisté písečné pláže, které na Costa del Sol přilákají nejvíce návštěvníků. Téměř celé pobřeží je obehnáno horským pásem, který často sahá až na samotné hranice pláží. Turisté jsou tak ochráněni před nepříjemnými větry a mohou si naplno užívat slunce, které se dostalo i do názvu lokality.

Pláž Misericordia

Například za hranicemi centra lokality, Málagy, vás čeká pláž Misericordia. Pro její velikost je oblíbená mezi vyznavači plážových sportů a těmi, kteří nechtějí jen ležet na lehátku nebo dece po koupání v moři.

Pláž Burriana

Velkou popularitu si užívá také pláž Burriana u městečka Nerja. Najdete na ní spoustu služeb, nabízejících mezi jiným třeba různé vodní sporty. Naskýtají se z ní zajímavé pohledy, jsou kolem ní totiž příkré kopečky s hotely a malebnými zahradními domky.

Krásných pláží naleznete na Costa del Sol desítky a stovky. Ať už se ubytujete kdekoliv, určitě ve vašem okolí bude pláž poskytující vynikající zábavu a odpočinek zároveň.

Ani vlastní turistická střediska nezahálí, co se týče služeb turistům, a nabízí bezpočet aktivit pro zpříjemnění dovolené. Jsou to především různá sportovní zázemí, jako golfová hřiště, tenisové dvorce, nebo bezpočet volnočasových aktivit.

Costa del Sol obklopené přírodou

Pokud vás pohledy na přírodu Costa del Sol tolik nadchnou, že se rozhodnete prozkoumat krásy oblasti i z této stránky, rozhodně vás čeká nezapomenutelný zážitek.

Costa del Sol sdružuje 23 chráněných přírodních oblastí, což svědčí o jejím nesmírném bohatství v tomto ohledu. Vyjmenovat a popsat zde všechny krásy by byl běh na hodně dlouhou trať, takže aspoň malá ochutnávka.

Jeskynní systém

U městečka Nerja se nachází nádherný jeskynní systém. Kromě své geologické stránky má i kulturní význam – disponuje totiž několika sály se zajímavými akustickými vlastnostmi, ve kterých je v červenci každoročně pořádán Mezinárodní hudební a taneční festival.

Výhled z La Maroma

Co se týče všudypřítomných hor, nejvyšším vrcholem oblasti je s 2066 metry La Maroma. Pohled na ní je naprosto úchvatný. Jedinečné výhledy nabízí hora Calamorro. Na její vrchol se můžete dostat buď lanovkou, nebo pěšky po příkrých cestičkách.

Kaňon Buitreras

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, vynaložené peníze nebo námaha za tu odměnu v podobě dech beroucího pohledu na okolí určitě stojí. Další zajímavostí je kaňon Buitreras. Za návštěvu stojí i „Šroub Torcal“. Jedná se o naprosto unikátní kamenné skulptury.

Pokud opustíte letovisko, můžete si vychutnat místní andalusijskou kulturu. Oblast kolem Costa del Sol byla vytvářena po staletí prolínáním různých národů, největší stopu tady zanechali Arabové, než byli v 15. století z území vyhnáni.

Setkáte se tu s mnoha folklórními zvyky a slavnostmi, které vznikaly právě tímto prolínáním. Své kouzlo mají i všudypřítomné malebné rybářské vesničky. Pokud chcete poznat poněkud kontroverzní tvář Španělska, vydejte se na koridu. Navštívit ji můžete třeba v Málaze a spojit ji s procházkou po tomto krásném městě.

V neposlední řadě si určitě nenechte ujít specialitu místní kuchyně – pescaíto frito. Jedná se o smaženou rybu, nejčastěji tresku.

Nenechte si uniknout