Costa del Maresme

Turistická oblast ležící na severovýchodním pobřeží Španělska. Někdy označováná i jako Costa de Barcelona-Maresme, je tedy velmi blízko katalánské metropole. Nachází se na pobřeží Středozemního moře.

Tato oblast sice je poměrně turisticky vytížena, ale stále si zde užijete většího klidu, než například na sousední Costa Brava.

Svým návštěvníkům Costa del Maresme nabízí kromě nádherného moře a čistých pláží také úchvatnou krajinu a zajímavou katalánskou kulturu. Co by kamenem dohodil je navíc metropole Barcelona, proto se zde jistě nudit nebudete.

Jedním z důvodů velké obliby Costa del Maresme mezi turisty je i příjemné počasí, které tu panuje. Léta jsou teplá, ale ne parná, v zimě zde nikdy nezmrznete.

Sant Pol del Mar

K nejpopulárnějším plážovým resortům v oblasti patří Sant Pol del Mar. Místní pláž je tvořena čistým pískem a nabízí koupání v azurově modrém moři. Je rovněž velmi dobře vybavena, turisté zde najdou všechny potřebné služby.

Pláž je každý den čištěna, proto je její kvalita velmi vysoká. Zajímavostí je přítomnost mnoha luxusních vil v okolí. Ty byly postaveny na konci 19. století místními patrioty, kteří zbohatli na Kubě obchodem s cukrovou třtinou a na stáří se vrátili právě sem.

Pláž Sant Vicenç de Montalt

Krásná je rovněž pláž Sant Vicenç de Montalt. Její délka dosahuje bezmála 1300 metrů. I tato pláž je pravidelně čištěna, je písečná a nabízí krásně čisté moře, není navíc tolik obležena lidmi, jako jiná podobná místa.

Podobná charakteristika se dá vztáhnout i na pláž Gran v Calella de Mar. Ta je sice trochu plnější, ale zároveň má větší délku.

Potápění z Mataró

Milovníci potápění by si určitě měli udělat výlet do přístavu Mataró. Působí zde společnost Blaumar poskytující vynikající podmínky pro tento sport.

Pokud jste pokročilí, můžete si užívat bezpočtu krás vodního světa, kterými je místo obklopeno. Jako začátečníci nebo mírně pokročilí máte možnost absolvovat místní kurzy potápění. Je tu opravdu velký výběr.

Park del Montnegre i el Corredor

Největším chráněným přírodním územím v oblasti je park del Montnegre i el Corredor. Jeho rozloha přesahuje 15 tisíc hektarů. Je umístěn v horách, jeho nejvyšší bod dosahuje výšky 773 metrů.

Dají se zde podnikat krásné procházky. V mnoha místech je panenská příroda, kde můžete spatřit zajímavé rostliny i živočichy.

Park de la Serralada Litoral

Na druhém místě je park de la Serralada Litoral. Pokrývá plochu větší než 4700 hektarů a zvedá se do nadmořské výšky 534 metrů. Najdete v něm různé druhy rostlin, především stromů.

Park je velmi dobře dostupný a počet jeho návštěvníků každým rokem stoupá. Jedním z nejvýznamnějších míst v tomto parku je megalitický dolmen la Roca d’en Toni.

Kromě těchto konkrétních parků určitě stojí zato jen tak vyjet kousek od pobřeží mimo hranice města. Čeká vás zde jedinečná krajina s vinicemi, někdy narazíte dokonce i na místa, kde se pěstují květiny. Takové výlety nabízí výborné podmínky pro psychický odpočinek.

Nezapomeňte na Barcelonu

Pokud už jste na Costa del Maresme, určitě byste si neměli nechat ujít Barcelonu, katalánskou metropoli, která je skvostem v mnoha ohledech. Nechybí tu nic. Najdete tu jak starou architekturu zastoupenou v historické gotické čtvrti, tak především odvážné stavby legendárního architekta Antoni Gaudího v čele s nejznámější katedrálou Sagrada Família.

I pláže jsou zde na více než vynikající úrovni, nejpopulárnější z nich je Barceloneta. V Barceloně si vybere jistě každý to, co ho zajímá a baví. Město se v posledních letech dostává do naprosté špičky na světě v oblíbenosti mezi turisty.

Nenechte si uniknout