Camp Nou

Camp Nou je jeden z největších fotbalových stadionů na světě a podle kapacity i ten největší v Evropě. Do jeho hlediště se vejde neuvěřitelných 99 354 sedících diváků.

FC Barcelona

Sídlí na něm FC Barcelona, patřící k naprosté světové fotbalové elitě. Žádný příznivec kopané si při své návštěvě Barcelony jistě Camp Nou nenechá ujít. Kromě fotbalu však stadion slouží i pro různé kulturní účely, často se na něm například pořádají koncerty.

Prohlídka fotbalového stadionu

Pokud jste v Barceloně a zrovna se nehraje žádný zápas, zdaleka nemusíte zoufat. Camp Nou každý den otvírá své brány návštěvníkům pro tak zvanou „Camp Nou experience“, při které máte možnost projít prakticky celý stadion.

Dostanete se do muzea připomínajícího historii klubu a vystavujícího trofeje, dále potom na tribuny a nepřijdete ani o šatny nebo tunel, kterým hráči vchází na hřiště.

V neposlední řadě vás čeká také box televizních komentátorů. Vstupné je poměrně vysoké, nicméně každý milovník fotbalu by si měl podobný zážitek prožít. Atmosféra Camp Nou je naprosto elektrizující.

Historie Camp Nou

Současný fotbalový stánek byl postaven v roce 1957, když potřebám klubu přestal vyhovovat jejich starý stadion. Podle toho byl zvolen i jeho název„Camp Nou“ totiž v překladu z katalánštiny znamená „nové pole“.

Po dobu své existence byl několikrát přestaven, až jeho kapacita vyšplhala na současnou hodnotu. Další plánované rozšíření zatím neproběhlo v důsledku světové finanční krize.

Hrály se zde i významné mezinárodní zápasy, například mistrovství světa v roce 1982 nebo olympijský turnaj v roce 1992. Stadion také několikrát hostil finále nejvýznamnějších klubových pohárů, například finále Ligy mistrů v roce 1999.

Hudba i Jan Pavel II.

Z akcí mimo fotbal, které jsou zde pořádány, určitě stojí za zmínku mnohé koncerty interpretů světového formátu. Mimo to zde byla v roce 1982 vedena mše papežem Janem Pavlem II., které přihlíželo 121 tisíc diváků.

Nenechte si uniknout