Barceloneta – pláž v Barceloně

Barceloneta je nejznámější a nejnavštěvovanější barcelonská pláž. Nachází se ve stejnojmenné městské čtvrti. Mezi turisty je oblíbená zejména díky krásně čistému písku a moři, které zde najdete.

Okolí pláže Barceloneta

Pláž má rovněž velký kulturní potenciál, je totiž lemována desítkami restaurací a klubů. Navíc není příliš vzdálená od centra Barcelony. Nejbližší zastávka metra se jmenuje Barceloneta a stojí asi deset minut od pláže.

Čtvrť Barceloneta byla postavena v 17. století a původně v ní bydleli chudí rybáři. Postupem času se však situace naprosto obrátila a dnes zde najdete luxusní hotely a nákupní střediska, ve kterých bohatí turisté neváhají utrácet své peníze.

Barceloneta patří jednoznačně k nejdůležitějším barcelonským atrakcím a když už jste ve městě, určitě byste měli na pláž zavítat.

Plážové služby

Pokud máte při její návštěvě strach o své cennosti, můžete využít služeb převlékárny, která poskytuje zamykací skříňky. Tu můžete užívat po celý den. Investice dvou euro, což je cena této služby, určitě stojí zato. Ztráta peněz a dokladů by totiž byla jistě velmi nepříjemná.

Nejlepší městská pláž na světě

V létě je pláž plná zahraničních turistů i domácích Barceloňanů. O její kvalitě svědčí i fakt, že získala titul nejlepší městské pláže na světě a celkově třetí nejlepší světové pláže. K příjemnému prostředí přispívají i palmy, která také nejdete podél pláže.

Kromě koupání, opalování a kulturního vyžití však nabízí i jiné atrakce. Nedaleko ní se nachází stanice lanovky vedoucí na pahorek Montjuïc, ze kterého je krásný výhled na Barcelonu. Lanovka navíc vede nad přístavem, na který se z ní naskýtá velmi neobvyklý pohled.

Nenechte si uniknout